Tu mieszkam, tu płacę podatki!
795
post-template-default,single,single-post,postid-795,single-format-standard,bridge-core-2.3.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-22.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Tu mieszkam, tu płacę podatki!

Rozpoczął się okres rozliczeniowy z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego za rok 2022. Dlatego przypominamy Państwu jak ważna jest kwestia rozliczenia podatku w miejscu zamieszkania. To gdzie się rozliczamy jest niezwykle ważne dla gminy, w której faktycznie się mieszka. Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami Gminy Jerzmanowa, a nie jesteście tutaj zameldowani, zachęcamy, aby w rozliczeniu podatku dochodowego PIT, wskazać faktyczne miejsce zamieszkania – Gminę Jerzmanowa.

Dlaczego to takie ważne?

Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na poprawę jakości życia w naszej gminie. Każdy, kto składając swój PIT jako miejsce zamieszkania wskaże Gminę Jerzmanowa, będzie miał swój udział w jej rozwoju. Gmina otrzymuje ponad 38% udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych zamieszkujących na jej terenie. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez gminę usługi, które służą całej społeczności.

Zachęcamy mieszkańców, aby wypełniając roczne zeznanie podatkowe, wpisywali miejsce swojego faktycznego zamieszkiwania, a nie miejsca zameldowania.

Twój podatek ma wpływ na poprawę warunków Twojego życia.

To bardzo proste!

Wystarczy w rozliczeniu PIT w rubryce – miejsce zamieszkania wpisać adres z terenu Gmina Jerzmanowa i wybrać właściwy urząd skarbowy do rozliczenia jako Urząd Skarbowy w Głogowie. Jeżeli rozliczamy się przez Internet, przyporządkowanie odpowiedniego urzędu skarbowego nastąpi automatycznie. – Wówczas blisko 38,34 % z Waszego PIT wróci i zasili budżet Gminy Jerzmanowa.

To nic nie kosztuje, a gmina wiele zyskuje – Rozlicz PIT w Gminie Jerzmanowa! Rozlicz PIT zgodnie z miejscem zamieszkania i miej wpływ na rozwój Gminy Jerzmanowa.

Twój e-PIT

Twój e-PIT to prosty i wygodny sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia.

Twój e-PIT tylko w e-Urzędzie Skarbowym

Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl

Zalogowanie do e-Urzędu Skarbowego (e-US) Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną i aplikację mObywatel umożliwia korzystanie z usługi Twój e-PIT i innych usług udostępnianych w tym serwisie. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.