PILNE – WNIOSEK NA PREFERENCYJNY ZAKUP PALIWA STAŁEGO
722
post-template-default,single,single-post,postid-722,single-format-standard,bridge-core-2.3.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-22.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

PILNE – WNIOSEK NA PREFERENCYJNY ZAKUP PALIWA STAŁEGO

W związku z wejściem w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, której przepisy umożliwiają Samorządom włączenie się w proces zakupu, dystrybucji i sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach, mieszkańcy Gminy Jerzmanowa proszeni są o jak najszybsze składanie WNIOSKU.

Wnioski będą podlegały weryfikacji – węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. 

Wniosek o preferencyjny zakup węgla złożyć można w następujący sposób:

  • osobiście w Biurze podawczym Urzędu Gminy Jerzmanowa, ul. Lipowa 4, 67-222 Jerzmanowa,  
  • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP: /xo4868ilgy/skrytka  (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego).

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać telefonicznie pod nr tel.:
76 837 36 19, lub w pok. 304 II p – budynek Urzędu Gminy

Uwaga!
Wcześniejsze złożenie przez mieszkańców „Informacji o zapotrzebowania na węgiel” nie jest równoznaczne z możliwością zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Warunkiem koniecznym dokonania zakupu paliwa stałego na preferencyjnych warunkach jest konieczność złożenia wniosku i przejścia jego poprawnej weryfikacji.