Apel do mieszkańców o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą
504
post-template-default,single,single-post,postid-504,single-format-standard,bridge-core-2.3.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-22.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Apel do mieszkańców o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą

W związku z długotrwałym brakiem opadów atmosferycznych oraz niskim stanem wody na Hydroforni – przepompowni wody w Jakubowie, apelujemy do mieszkańców o oszczędne i racjonalne korzystanie z wody. 

Kłopoty z utrzymaniem dostawy wody na odpowiednim poziomie zostały wywołane kilkukrotnie zwiększonym zużyciem spowodowanym upałami i długotrwałym brakiem opadów.

Apel do mieszkańców o racjonalne zużycie wody wzywa do ograniczenia podlewania trawników, kwiatów, napełniania basenów, mycia samochodów itp., aby wystarczyło wody do celów spożywczych i higienicznych. Dla matek z dziećmi i starszych ludzi którzy potrzebują wody dużo bardziej niż trawniki.

W trudnych sytuacjach mogą wystąpić całkowite wyłączenia wody bez wcześniejszych powiadomień. Najtrudniejsza sytuacja występuje na kierunku Jaczów – Smardzów i Jerzmanowa. Wynika to między innymi z bardzo rozległym obszarem jakie zasila ten obiekt.

Obecnie odnotowane zużycie wody:

•    kierunek Jaczów – Smardzów 800 m3 na dobę rozbiór w godzinach szczytu podlewania pomiędzy 1800 – 2300 – 80 m3 na godzinę. Normalny rozbiór to 400 m3 i 26 m3 na godzinę,
•    Kierunek Jerzmanowa 500 m3 na dobę rozbiór w godzinach szczytu podlewania pomiędzy 1800 – 2300 – 62 m3 na godzinę. Normalny rozbiór to 250 m3 i 13 m3 na godzinę.