CYTOBUS ODWIEDZI JERZMANOWĄ
712
post-template-default,single,single-post,postid-712,single-format-standard,bridge-core-2.3.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-22.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

CYTOBUS ODWIEDZI JERZMANOWĄ

9 listopada mieszkanki gminy Jerzmanowa oraz okolic będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych wykonywanych w mobilnym gabinecie położnej – cytobusie.

W specjalistycznym pojeździe znajduje się fotel ginekologiczny oraz niezbędne wyposażenie. Badanie jest wykonywane przez specjalistki z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.

Z bezpłatnych badań mogą skorzystać Panie w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystały z profilaktycznej cytologii w ramach Programu Przesiewowego. Jeśli wynik badania będzie nieprawidłowy pacjentka będzie o tym informowana telefonicznie i skierowana na dalsze badania diagnostyczne.

Rejestracja na badania odbywa się za pośrednictwem infolinii Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii: 71/36-89-647, pn-pt, w godz. 9:00-14:00.