Wakacyjna praca z GCK
109
post-template-default,single,single-post,postid-109,single-format-standard,bridge-core-2.3.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-22.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Wakacyjna praca z GCK

Malowanie ławek, płotów, drewnianych koszy na śmieci, pielenie chwastów na placach zabaw i przy boiskach sportowych, przycinanie drzewek czy krzewów ozdobnych – tak zarabia się w GCK w okresie wakacji. Przedsięwzięcie pn. „Wakacyjna praca z GCK 2020” adresowane jest do młodzieży w wieku 16 – 18 lat z terenu Gminy Jerzmanowa.

6 lipca br. rozpoczął się pierwszy etap prac, w których uczestniczy rewelacyjna grupa 4 młodych osób. Każdego dnia od poniedziałku do piątku przez 5 godzin pomagają GCK-owi w pracach porządkowych i konserwacyjnych na terenach przynależących do świetlic wiejskich. Trudno jest znaleźć jakąkolwiek pracę jak nie jest się pełnoletnim. Wcześniej szukałam pracy i niestety znikąd nie dostałam odzewu – mówi jedna z uczestniczek. Wakacyjna praca przynosi obu stronom korzyści, młodzież zarabia swoje pierwsze w życiu pieniążki a my mamy czyste place zabaw, boiska i małą architekturę wokół świetlic. Zarobione pieniądze przeznaczę na wyjazd na wakacje – śmieje się jeden z uczestników. Ja przyszłam do pracy, aby spędzić jakoś inaczej czas, poznać ludzi i zdobyć doświadczenie, a nie dla pieniędzy. Spotkałam tu koleżankę, z którą chodziłam do szkoły. Atmosfera jest świetna tworzymy fajną ekipę. – dodaje kolejna uczestniczka.


Program podzielony jest na 3 etapy (3 różne terminy) i zakłada zatrudnienie 4 osób w każdym z nich. Kolejne turnusy odbywać się będą w dniach 20 – 31. 07.2020 oraz 3 – 14. 08. 2020. Obecnie do pracy zgłosiło się już 10 osób, więc aby wyłonić uczestników musimy przeprowadzić losowanie.


Jeśli turnusy będą cieszyć się zainteresowaniem i będziemy posiadać środki na ich realizację to możliwość takiej pracy dla młodych ludzi w GCK w Jerzmanowej może stać się stałą ofertą. Młodzież mogłaby także pomagać przy organizacji zajęć lub imprez. – podsumowuje dyrektor GCK w Jerzmanowej Barbara Reszczyńska.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aplikowania.